Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ekonomika

 Před mnoha lety byl v Čes. rozhlasu vysílán pořad, myslím, že to bylo v neděli po obědě, Pro detektivy amatéry. Odvíjel se detektivní příběh až do okamžiku, kdy už posluchač mohl uhádnout pachatele a právě v tom okamžiku ten díl skončil a v následujícím dílu byli vylosováni úspěšní řešitelé. To mne navedlo k názoru, že ačkoli neznalec, mohu !kecat" do všech oborů, maje na to, coby laik, svým způsobem právo ... Tak teď jsem ekonom amatér!

 

Příspěvky

Konkurence

20. 10. 2018

 
Celý příspěvek | Rubrika: Ekonomika | Komentářů: 0

Nedostatek financí.

27. 8. 2012

 Občas, spíše často slýcháme, že na to či ono nejsou finance. Je to kec, podvod, manipulace. Obyčejným pohledem na svět zjistíme, že všichni lidé na světě pracují - tedy vyrábějí peníze. Až na nějaké procentíčko nezaměstnaných či vychytralých.  Tedy peníze jsou. Jedná se tedy spíše o hledání odpovědi na otázku: kdeže tedy ty peníze jsou!

 To je jedna věc. Druhá je asi ta, že se peníze chovají jako olej nalitý do vody a zamíchaný. Za krátko vystoupí nahoru jako peníze. Drží se nahoře.

 Další věc je ta, že jsou jako uhlí. Bylo by ho dost, kdyby se neházelo do kamen. Peněz by se také našlo, kdyby se neutrácely. Tedy teď myslím utrácení za zbytečnosti.